Nieuws van de Landmacht

 

Bekijk in je browser

 

Beste lezer,

Nog een paar uur en het jaar 2018 zit erop. In deze VeteranenMail kijken we nog één keer terug op het afgelopen jaar. Je leest over en kijkt naar de beste verhalen, foto's, en filmpjes van 2018.

Ook in 2019 sturen we je de VeteranenMail. Vergeet niet de Nationale Veteranendag daarnaast ook te volgen op Facebook, Instagram, Twitter en via de website.

Hartelijke groet en de beste wensen voor 2019,

Nationaal Comité Veteranendag

P.S. Heb je de VeteranenMail doorgestuurd gekregen? Meld je hier aan. Wil je de VeteranenMail niet langer ontvangen, klik dan hier.

 

'Mijn commandant pakte me bij de armen en heeft me in het vliegtuig gezet'

 

 

HET MEEST GELEZEN VERHAAL VAN 2018 - Veteraan Ronald: 'In 1996 vertelde mijn commandant dat ik op de reservelijst stond voor Bosnië. De voorbereiding hiervoor was heel zwaar. Ik kreeg een buddy aangewezen. Daarmee ben je altijd samen. Je past op elkaar. Het ging alleen niet goed met hem. Zijn broer was slecht teruggekomen van zijn uitzending. Mijn buddy had daar last van. Hij vond het bijvoorbeeld niet fijn om met een pistool te schieten. Op een avond kwam hij niet terug in de tent. Ik dacht dat hij was gaan plassen. Na een nacht zoeken vonden we hem uiteindelijk. Hij had zich bij een boom door z’n hoofd geschoten. Verschrikkelijk. Daar heb ik nog lang last van gehad.

Na een week rust hebben we als groep de knop omgezet. Het was tijd om naar Bosnië te vertrekken. Afscheid nemen van m’n familie was heel moeilijk. In eerste instantie had ik geen moeite om weg te gaan. Het was immers m’n werk. Maar toen mijn zus moest huilen brak ik ook. Ik wilde blijven. Door mijn moeilijke voorbereiding keek ik anders naar de uitzending. Mijn commandant heeft mij bij mijn m’n armen gepakt en het vliegtuig ingetrokken.'

 

 

Naast het verhaal van Ronald zijn deze vier verhalen ook zeer veel gelezen in 2018:

  1. ‘Ik werd halsoverkop verliefd op een Bosnisch meisje’ - Veteraan Ronnie
  2. ‘Ik leerde respect tonen voor andere culturen’ - Veteraan Stephan
  3. ‘Je voelt je incompleet als je man zo lang weg is’ - Debbie, de vrouw van veteraan Tim
  4. ‘Ik herkende de verslagen blik op het gezicht van mijn vader niet’ - Ellen, de dochter van veteraan Cor

 

 

'Als ik mijn ogen sluit, ben ik weer op dat dak'

 

 

DE MEEST BEKEKEN VIDEO VAN 2018 - Veteraan Dayrohn: 'De volgende seconde zie ik hem neer gaan. Beide benen letterlijk onder hem weggeschoten.'

Student Jelmer gaat tegenover Dayrohn zitten. Ze hebben elkaar nog nooit ontmoet. En dan gebeurt er iets dat bijna een half miljoen mensen ademloos doet toekijken.
🙏

 

 

 

Veteranendag op Instagram

 

 

DE BESTE FOTO'S OP INSTAGRAM IN 2018 - Veteranendag kan je niet alleen volgen op Facebook, maar ook op Instagram. Hier plaatsen we de mooiste foto's van onze helden, waaronder deze vier foto's die het meest bekeken zijn in 2018.

 

 

 

Veteranen en militairen op missie tijdens de feestdagen

 

 

DE LAATSTE OPROEP VAN 2018 - Veteraan Femke: 'Als je op missie bent tijdens de feestdagen moet je je familie en vrienden missen. Voor iedereen die op missie is, is deze tijd daarom extra zwaar. Dan besef je nog meer dat je kameraden net je familie zijn.' 🙏

Wens daarom alle veteranen en militairen die op missie zijn een gelukkig nieuwjaar!
🎉

 

 

 

Nagenieten van de Nationale Veteranendag 2018

 

 

Foto's - De Nationale Veteranendag 2018 was een grandioos eerbetoon aan onze 111.000 Nederlandse veteranen. 'Dank jullie wel. Jullie verdienen ons grootste respect en dankbaarheid', zei premier Rutte. 🔸

Ook de naasten van veteranen werden bedankt door minister Bijleveld van Defensie. 'Voor alle partners, kinderen, vrienden en familieleden, die onze militairen door de jaren heen hebben gesteund. We zeggen vaak: zonder uw steun geen inzet. Maar zo is het ook echt.'
💛

Was jij bij de Nationale Veteranendag 2018 en wil je de foto's nog eens terugkijken? Of heb je het gemist en ben je benieuwd hoe het was? Bekijk dan snel alle foto's, gemaakt door Geesje van Haren en Ilse Wolf.